Prázdninové sportování - dnes

Pokud by jste o tuto akci měli zájem, využijte prosím služby turnovských příměstských táborů,  např. TJ Turnov, které realizuje tyto tábory s ryze sportovní tématikou. 
 

 

Prázdninové sportování 2013 - epilog

Naše žádost o příspěvek na Prázdninové sportování 2013 byla nakonec komisí, která spravuje volnočasový fond, schválena. Bohužel než komise zasedla, než vše projednala a než se dostalo rozhodnutí komise až k nám, tak bylo 15 července. Na zařizování informační kampaně, zamluvení městského sportoviště, zajištění lektorů a dalších nezbytností je to už kapánek pozdě. Je to poprvé v historii našeho sdružení, kdy musíme odmítnout dotační titul. Ale uznajte sami. Podat grantovou žádost v lednu a výsledek se dozvědět v půlce července, tak to je docela unikát. 

 

Prázdninové sportování 2013

Takže už konečně víme jak jsme letos dopadli s grantovými žádostmi na akci "Prázdninové sportování." Dopadli jsme jak sedláci u Chlumce.

První grantová žádost zaslaná na dotační fond Libereckého kraje, podprogram č.3.8 "sportovní akce" byl vyřazen a to z důvodu toho, že náplň projektu nesouvisí ze zvoleným podprogramem. Přitom loni jsme projekt poslali prakticky ve stejném znění a ejhle letos je všechno jinak. Jinak si to opravdu nedokážeme vysvětlit. 

Druhá grantová žádost, kterou jsme poslali na Sportovní  fond města Turnova  dopadla tak, že byla vyřazena s tím, že neodpovídá svým zaměřením prioritám fondu pro rok 2013. A je to stejné jako s žádostí u Libereckého kraje. Loni žádost prošla a dostala nejvíce peněz, letos je vše jinak. Naše žádost, ale byla přesunuta do II. kola u volnočasového fondu města Turnova. Kdy, ale bude tento fond zasedat, kolik nám dají, kdy se to dozvíme rozhodnutí komise, kdy to schvílí zastupitelstvo (asi až po prázdninách a to už je fakt pozdě), to je opravdu ve hvězdách. I kdyby tyto peníze vyšly, budou nám chybět finance z krajského grantu, takže jsme se rozhodli, že tuto akci letos nebudeme realizovat. Je nám to opravdu líto, ale podle komisí, které rozhodují o úspěšnosti jednotlivých grantů neděláme akce dostatečně sportovní. Nezbývá než doufat v lepší časy v roce 2014.

 

Co je to "Prázdninové sportování" 

O letních prázdninách mohou děti a mládež využít netradiční nabídku trávení svého prázdninového času. Naše občanské sdružení  pro ně chystá volnočasovou akci s názvem  „Prázdninové sportování“. V podstatě se jedná o nabídku v podobě volného přístupu na městské sportoviště (městské sportoviště za II. ZŠ – Dívčí škola), kde zájemci najdou sportovního trenéra, který pro ně každý všední prázdninový den připraví program. Program bude předem určený, nicméně se bude drobně upravovat v průběhu dne a to podle počtu účastníků a počtu zájemců o konkrétní sport.   

Například na každé pondělí bude připraveno pro zájemce florbalové hřiště. Zahrát si budou moci jednotlivci, ze kterých trenér sestaví družstva, ale i celé florbalové týmy, které dorazí na sportoviště.

Na úterý je domluvena skateboardová škola, ve které se každý může naučit jezdit na skateabordu, naučit se skákat, trikovat a nebo jen seznámit se s prkýnkem se čtyřmi kolečky.

Středa bude ve znamení míčových her, které se zvolí podle počtu účastníků a zájemců o konkrétní druhy míčových her (volejbal, fotbal, přehazovaná, basketbal …).

Čtvrtek bude zaměřen na netradiční hry jako jsou ringo, friesbee, bezkontaktní rugby, brannball…

Páteční program bude věnován  vodním sportům a to v podobě sjíždění Jizery nebo v případě nepříznivého počasí návštěvě turnovského bazénu spojený se sportovním programem. Otevřeno bude každý všední prázdninový den od 9:00 – 13:00 hod.

Kontaktními osobami pro  informace o prázdninovém sportování jsou Robert Havlín nebo Zbyněk Báča.