Turnovské letní kempy 2021
 

Pro letošní rok máme pro vás připravenou prázdninovou novinku s názvem Turnovské letní kempy 2021.

Ministerstvo školství vyhlásilo nový program, jehož cílem je napravit následky pandemie Covidu 19, zájména obnovit sociální vazby dětí, kteří se během školní docházky ocitly několik měsíců v izolaci svých domovů. Zvláštností tohoto dotačního titulu je ten fakt, že letní kempy jsou pro zúčastněné děti zcela zdarma. Nemusíte tedy řešit finanční náležitosti, neboť se vám o vaše děti zcela postaráme. Dětem uhradíme stravu, vstupy, jízdné a další výdaje související s programem letního kempu. 

Celkem letos uspořádáme čtyři letní kempy a to v termínech 5 - 9.7, 19 - 23.7, 26 - 30.7 a 16 - 20.8.

 

Organizace letního kempu:

Děti můžete přivádět od 7:30 hod do 8:30 hod. Kemp probíhá v prostorách Náruče – centra pro rodinu, jejíž sídlo je v turnovské sokolovně (vchod od atletického stadionu). Pokud víte o tom, že táborníka přivedete déle, informujte nás (telefonicky nebo den předem), abychom případně upravili program.

 

Děti lze vyzvedávat kdykoli, nicméně v odpoledních hodinách budeme většinou někde u vody. Z těchto výletů se pravidelně vracíme mezi 15:30 - 16:00 hod. Telefonický kontakt bude vždy umístěn na vstupních dveřích Náruče. Tábor končí v 16:00 hod.

 

Pro snazší dostupnost koupališť v okolí Turnova a pro cyklistické výlety, dejte svým dětem kolo + cyklistickou přilbu. Kolo můžete po celý týden ponechat v prostorách Náruče, kde bude umístěno v zabezpečené místnosti.

 

Na oběd budeme chodit do jedné z turnovských restaurací. K obědu bude vždy zajištěna polévka, hlavní jídlo a pití.

 

Táborníkům určitě dejte do batůžku plavky, ručník, sportovní oblečení + sportovní obuv do tělocvičny (pršet může během dne vždy a proto máme k dispozici tělocvičnu). Rovněž doporučujeme přezůvky pro pohyb v prostorách Náruče.

 

Co se týče programové náplně, tak se vždy odvíjí od vývoje počasí. Určitě budeme sportovat na atletickém stadionu, pojedeme na cyklistický výlet a budeme chodit na koupaliště do Maškovy zahrady. Pokud to počasí dovolí, tak bychom si zkusili lezení na cvičné pískovcové skále u Hodkovic nad Mohelkou a určitě si dopřejeme vodácký výlet na Jizeře, případně koloběžkový výlet na Malou Skálu.  

Kapacita tábora je 20 míst a o přijetí táborníka rozhoduje pořadí zaslané  přihlášky.

 

Za Povyk, z.s.

Bc. Zbyněk Báča

 

 

Přihláška ke stažení