Letní příměstský tábor zapsaného spolku Povyk v roce 2020

Letní prázdninovou nabídku pro děti již tradičně naplňují letní příměstské tábory. Zapsaný spolek (dříve občanské sdružení) Povyk letos opět připravuje tuto prázdninovou akci. Naším tradičním sídlem bude opět budova turnovské sokolovny, ve které využíváme klubové prostory centra pro rodinu Náruč a kde budeme každý všední prázdninový den realizovat  náš příměstský tábor a to v rozmezí od 7:30 do 16:30 hod. V letošním roce budeme fungovat po dobu šesti prázdninových týdnů.

 

Termíny letošních běhů:
7. 7 - 10. 7
13 .7 - 17. 7
20. 7 - 24. 7
27. 7 - 31. 7
17. 7 - 21. 8
24. 7 - 28. 8

 

Pro neznalé uvádíme, že příměstský tábor je vlastně taková obdoba klasického tábora s tím rozdílem, že je Vám každý den dítě vráceno domů a na tábor se opět vrací druhý den ráno.  Každý všední prázdninový den tak stačí přivést vaše dítě v obvyklý školní čas, kde už se o vašeho táborníka postarají vedoucí. Obvyklý věk dětí navštěvující příměstský tábor se pohybuje v rozmezí první až šesté třídy základní školy.

Programovou náplní tábora tvoří zpočátku seznamovací hry, jejichž úkolem je vytvořit z právě vzniklé skupiny tým schopný zvládat různě obtížné úkoly (deskové hry, jednoduché vědomostní soutěže, venkovní hry na atletickém stadionu, hry v tělocvičně). Na konci týdne by tak správně fungující tým měl společně zvládnout například složitější týmové hry. Během týdne si táborníci vyzkoušejí topografické dovednosti, práci s mapou a buzolou, jak funguje GPS a jak se s její pomocí hledají ukryté poklady v terénu, vysvětlíme a vyzkoušíme si co je to geocashing. Každý den je zaměřen na konkrétní volnočasovou činnost (horolezení, vodáctví, cyklo..).  Všechny absolvované soutěže v průběhu týdne sčítají do etapové soutěže, kterou nazýváme Pizza cup, přičemž celkový vítěz si může poslední den vybrat k obědu pizzu dle vlastního výběru.

 

Za Povyk, z.s.

Bc. Zbyněk Báča

 

Přihláška je stažení ZDE

Programová náplň příměstkého tábora ZDE

Doplňující info pro rodiče ZDE