Letní příměstský tábor POVYK, z.s. 

Letošní letní příměstský je tady a vy se tak můžete podívat, co Vás letos čeká. Co se týče programové nabídky, tak jsme se rozhodli, že zopakujeme osvědčené aktivity, ale kapánek změníme jejich pojetí. Každý den, tedy bude  zaměřen na konkrétní aktivitu. 

Tak například v  pondělí se budeme věnovat navigaci a všemu, co k tomu souvisí. Začneme tím, že se seznámíme s klasickou mapou. Následně se podíváme, jak fungují mapy na internetu, naučíme se pracovat s GPS a ovládat třeba navigaci. A až to všechno budeme umět teoreticky, vyrazíme do terénu, kde si všechno ověříme v praxi. Zkusíme si orientační běh, hledat poklad pomocí GPS a zkusíme se nechat navigovat k cíli pomocí chytrého telefonu. 

Každý den se tak budeme podrobněji seznamovat s různými aktivitami, které člověk používá v přírodě. V dalších dnech se tak například setkáme s horolezením a vším, co k tomu patří. Tím máme na mysli i lezení na opravdovou skálu s navázáním na horolezeckém laně (s horním jištěním). Vyzkoušíme si splutí Jizery v úseku Malá Skála – Dolánky a určitě vyrazíme na kolech někam do okolí nebo někam na koupačku.

Letos jsme opět rozdělili cenu za tábor. Pokud tedy vašeho táborníka přihlásíte do 17. 6. 2018 cena zůstane stejná jako v minulých letech 220,-Kč/den. Po tomto termínu je cena 260,-Kč/den. V ceně tábora je oběd, na který budeme chodit do nějaké turnovské restaurace nebo si jídlo necháme vozit do Náruče. To je v současné době ještě otevřené.

Co se týče provozní doby příměstského tábora o letních prázdninách. Každý všední prázdninový den fungujeme od 7:30 hod. do 16:30 hod. Táborníka je nutné dopravit před Mateřské centrum Náruč (vchod od atletického stadionu). Staršího táborníka můžete (po dohodě) posílat sami. Vzhledem k tomu, že se nám z minulých let osvědčili výlety na kole, prosíme rodiče, aby svým dětem přivezli hned první den kolo, na kterém budeme vyrážet na výlety. Kola používáme po celý týden a nabízíme jejich uzamčení v prostorách turnovské sokolovny.

Letošní tábor budeme realizovat celý červenec a první dva týdny v srpnu. Následující termíny zatím necháváme otevřené. Nicméně pokud by se našlo dost zájemců o zbývající srpnové týdny, tak můžeme fungovat i v tyto týdny.

Lektoři pro letošní příměstský tábor budou vedoucí, se kterými jste se mohli setkat i loni. Hlavním lektorem, sporťákem a pohodářem bude student FTVS Pavel Němeček. Lektorkou, maminkou a  hodnou tetou v jedné osobě bude jeho sestra Lucka. Dále se můžete těšit na tradiční vedoucí jako je Lucka Drahoňovská, Jonáš a Fanda. Tradičním strejdou bude Zbyněk, který to všechno zajišťuje a má na starosti.

Za organizátory

Zbyněk Báča 

 

přihláška.doc (39936)

 

                                                                                  

„Projekt je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje“.

„Akce je spolufinancována s finančním přispěním MĚSTA TURNOVA prostřednictvím Příspěvku z volnočasových aktivit dětí a mládeže“.